Fenerbahçe’de medya günü düzenlendi

İHA

Erkek Takımı’nda 2023-2024 sezonu öncesi medya tanıtım günü, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda düzenlendi.

Toplantıya Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Genel Menajeri Derya Yannier, Başantrenör Dimitris Itoudis, takım kaptanı Melih Mahmutoğlu ve basın mensupları katıldı.

“Tüm zorlukları göğüslemeye hazırız”

Burada bir konuşma yapan Derya Yannier, şu ifadeleri kullandı:

Yeni bir Euroleague ve Türkiye Ligi sezonuna başlıyoruz. Her sezon olduğu gibi heyecanlı ve istekliyiz. Tüm zorlukları göğüslemeye hazırız. Hazırlık dönemini iyi geçirdik. Maçların başlamasına az bir süre kaldı. Yeni Euroleague sürecinin zorlu olacağını düşünüyoruz. Tüm rakiplerimizin iyi bir transfer ve hazırlık süreci geçirdiğinin bilincindeyiz. Bizim güvendiğimiz ise takımımızın devamlılığını sürdürebildik ve takıma eklemek istediğimiz oyuncuları ekibe dahil edebildik. Geçtiğimiz sezon bitmeden kadro yapılanmalarımızı başlatmıştık. İstediğimiz oyuncuları da kadromuza dahil ettik. Herkese iyi bir sezon diliyorum.

“Güzel bir sezon geçirmek istiyoruz”

Takıma katılan yeni transferlerden memnun olduğunu dile getiren Başantrenör Dimitris Itoudis de, şunları dedi:

Takıma ve taraftara değer veren bir başkana sahibiz ve bu konuda kendimizi şanslı olarak görüyoruz. Takımın istekleri, taraftarın da düşünceleri doğrultusunda yerine getiriliyor. Biz de üzerimize düşeni yaparak yeni sezonda iyi işler yapmak, güzel bir sezon geçirmek istiyoruz. Takıma yeni katılan 4 oyuncumuz da takım için burada. Başarı elde etmek istediğimiz bu yolda sarf edecekleri çabadan şüphem yok. Takıma yeni katılan oyuncuların uyum sağlaması için başta kaptanımız Melih ve diğer ekip ellerinden geleni yaptı. Güzel bir sezon geçirmek istiyoruz.

“Gelen oyunculardan çok memnunuz”

En zor transfer dönemlerinden bir tanesini yaşadıklarını vurgulayan Itoudis, şu şekilde konuştu:

Çok yoğun bir yaz geçirdik transfer açısından. Tablomuzda bulunan tüm oyuncular ile ekonomik koşullar doğrultusunda sürekli iletişimdeydik. Kimin ne kadar süre alacağı bundan sonra sergiledikleri performanslar doğrultusunda benim elimde. Bu transfer döneminde fiyatlar çok farklıydı. Ekonomik olarak kulübün menfaatleri doğrultusunda hareket etmek durumundaydık. Menajerimiz Derya her oyuncu ile saat farkı olmasına rağmen birebir görüşmeler gerçekleşti ve bu süreçte çok çaba sarf edildi. İstediğimiz ve listemizde olan her oyuncuyu aldık diyemem ama gelen oyunculardan çok memnunuz.

“Hedefimiz önce Final Four, sonra da şampiyonluk olacak”

Sakatlıklardan uzak, iyi bir sezon geçirmek istediklerini aktaran takım kaptanı Melih Mahmutoğlu, şu sözleri sarf etti:

Yeni sezonun herkese hayırlı olmasını diliyorum. Her sezon olduğu gibi heyecanlıyız. Bu sezon başarılı olmak istiyoruz. Olacağımızdan eminiz. İyi bir takım kurduk. Hocamıza da güveniyoruz. Fenerbahçe’de oynuyorsanız hedefiniz her zaman en yukarısıdır. Bu sene de hedefimiz önce Final Four, sonra da şampiyonluk olacak. Bunu başarabilecek kalitede bir takımıza sahibiz. Geçen sene yaşadığımız şanssızlıklardan uzak olmak ve başarılı olmak istiyoruz. İyi bir sezon geçirmek istiyoruz.

“Yerli oyuncuların kendi takımlarındaki konumları çok önemli”

Milli Takımın başarı elde edebilmesi için yerli oyuncuların daha çok ön planda olması gerektiğini de sözlerine ekleyen Mahmutoğlu, şu değerlendirmeyi yaptı:

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x