Üç Analist Hedefleri İşaretledi: Bu 3 Altcoin Boğa Koşusuna Hazır!

Kripto analisti David, lider altcoin fiyatının yüzde 20’lik bir hamle daha yapacağını tahmin ediyor. Analist Valdrin Tahiri, MATIC’in yaklaşık 2X yapma potansiyeli olduğunu söylüyor. Analist Akash Girimath ise INJ’den yüzde 15’lik bir koşu bekliyor.

ETH Fiyat tahmini: Lider altcoin %20 daha yükselmeye hazır!

Ethereum (ETH) fiyatı Kasım 2023 sonunda uzun vadeli direnç bölgesini 2.050 dolarla aştı. Bu süreç sonrasında birkaç hafta boyunca bu bölgenin üzerinde kaldı (yeşil oklar). Bu durum, boğaların yükseliş trendinin devam etmesini bekleyerek küçük düşüşlerde aktif olarak alım yaptığını gösteriyor. Gerçekten de altcoin fiyatı yükseldi. Böylece, geçen hafta haftalık mumunu yerel en yüksek seviye olan 2.720 doların üzerinde kapatarak yükseliş trendinin devam ettiğine işaret etti.

Bu arada, haftalık RSI (Göreceli Güç Endeksi) düşüş sapma çizgisinin (kırmızı çizgi) üzerine çıktı. Dahası, aşırı alım bölgesine yükseldi. Bu da boğaların piyasa üzerinde tam kontrole sahip olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, ETH’nin 3.500 dolar seviyesindeki uzun vadeli direnç bölgesine doğru yükselmeye devam etmesi muhtemel. Bu da mevcut fiyattan %20,22 daha yükselmesi anlamına geliyor.

ETH/USDT haftalık grafik. Kaynak: TradingView

MATIC fiyat tahmini: Kartlarda 2 dolar mı var?

Polygon için 3 günlük zaman dilimindeki analiz de haftalık olanı destekleyen bir yükseliş okuması veriyor. Bunun nedeni fiyat hareketi, dalga sayısı ve RSI verileri. Fiyat hareketi, MATIC’in uzun vadeli bir aralığın (beyaz) tepesine 1 dolara yaklaştığını gösteriyor. Bu aralık Temmuz 2022’den beri var. Dalga sayımı, bir kırılmanın gerçekleşeceğini gösteriyor. Teknik analistler, yinelenen uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini inceleyerek trendin yönünü belirlemek için Elliott Wave teorisini kullanır. En olası sayım, MATIC’in beş dalgalı bir yukarı yönlü hareketin üçüncü dalgasında olduğunu gösteriyor.

Son olarak, 3 günlük RSI kısa süre önce 30’un üzerine çıktı. Bu da bir kırılmayı destekliyor. Birinci ve üçüncü dalgalara 1:1 oranı verirsek, mevcut MATIC fiyatının %55 üzerinde 1,55 dolarlık yüksek bir seviyeye yol açacaktır. Üçüncü dalga, birinci dalganın uzunluğunun 1,61 katına kadar uzanırsa, mevcut fiyattan %110’luk bir artışla 2,05 dolara ulaşabilir.

MATIC/USD 3 Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş MATIC fiyat tahminine rağmen, yüksek aralıktan gelen bir ret işleri değiştirir. Bu durumda Altcoin fiyatının aralığın ortasına 0,70 dolara % 30’luk bir düşüş görmesi mümkün.

INJ fiyat tahmini: Altcoin için %15 artış potansiyeli var

Injective (INJ) fiyatı, devam eden iki aylık konsolidasyonda 31,09 ila 43,40 dolar aralığını yarattı. Bu dar aralıkta INJ, bir trend çizgisi kullanılarak bağlanabilen ve henüz aşılması gereken azalan bir direnç seviyesini ortaya çıkaran daha düşük yüksekler üretti. Ancak aralığın orta noktası olan 37,25 dolar şimdiden bir destek seviyesine dönüşmüş durumda. Bu da boğalar için olumlu bir gelişme.

İleriye dönük olarak, altcoin fiyatının 37,25 doların üzerinde kalması ve 43,40 dolarlık yüksek aralığı yeniden test etme hareketini başlatmak için azalan trend çizgisini ihlal etmesi gerekiyor. Bu hamle yatırımcılar için %15’e yakın bir kazanç sağlayacaktır. Bu arada, Göreceli Güç Endeksi ortalama seviyesi olan 50’nin üzerine çıktı. Böylece, INJ yükseliş görünümüne daha fazla güven kattı. Awsome Osilator de sıfır seviyesinin üzerinde yeşil histogramlar üretmeye başladı. Bu da yükseliş momentumunun hakimiyetini gösteriyor.

INJ/USDT 12 saatlik grafik

Yatırımcıların Bitcoin fiyatındaki potansiyel bir tersine dönüşe karşı temkinli olmaları gerekir. Böyle bir durumda, INJ on iki saatlik mum çubuğunda 34,15 doların altında bir kapanış yaparsa, bu daha düşük bir dip oluşturacak ve yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Bu kötümser koşullar altında, altcoin fiyatını %9 düşüşle ve 31,09 dolara gerilemesi mümkün.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x