X (Twitter) çok önemli bir yenilik üzerinde çalışıyor

Elon Musk’ın Twitter’ı devralmasının ardından platform bir dizi yenilikçi değişiklik yaşadı. Artık, belirli bir ücret karşılığında platformda doğrulanmış bir rozet alabilir ve ödemesiz kullanıcılara sunulmayan bazı özelliklerden faydalanabilirsiniz. Yakın zamanda X aboneleri için “Gelişmiş Keşif” adlı yeni bir özellik tanıtılabilir. Bu özellik, kullanıcıların bir gönderinin konusuyla ilgili benzer içerikleri bulmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Buna ek olarak, sesli ve görüntülü arama özelliklerinin de yakında platforma ekleneceği konuşuluyor. Android için X‘in en son beta sürümünde bulunan bilgilere göre, Gelişmiş Keşif özelliği muhtemelen sadece X Premium abonelerine sunulacak.

X (Twitter) çok önemli bir yenilik üzerinde çalışıyor

Sesli ve görüntülü arama özellikleriyle ilgili olarak da, Elon Musk, bu özelliklerin hem iOS hem de Android cihazlar için yakında kullanıma sunulacağını doğruladı. Bu aramalar için telefon numarasına ihtiyaç duymadan doğrudan platform üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Ne zaman bu özelliklerin tüm kullanıcılara sunulacağına dair net bir tarih verilmese de, Elon Musk geçtiğimiz ay, platformda yer alan yoğun bot aktivitesiyle başa çıkmak adına X kullanıcılarının belirli bir ücret ödeyerek platformu kullanabileceğini belirtti. Bu durum, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile gerçekleştirilen bir sohbette gündeme geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x